10 miast idealnych na weekendowy city break

by Łukasz
City break w Europie

Większość naszych dotychczasowych podróży to okołoweekendowy city break. Nie ukrywamy, że lubimy w ciągu roku wybrać się na kilka wycieczek, w trakcie których możemy eksplorować miasto, próbować lokalnej kuchni lub zwiedzać ciekawy, pozamiejski region. Dla ludzi pracujących i kochających dużo podróżować takie wyjazdy są więcej niż polecane. Wystarczy dobrze zaplanować urlopy w ciągu roku i można naprawdę zaliczyć parę ciekawych, kilkudniowych tripów. W tym poście przedstawiamy listę miejsc, które są według nas świetną opcją na weekendowy – zaplanownany (bądź nie :P) city break. Takiego zwykłego lub przedłużonego o dzień czy dwa.

1. Barcelona

Na pierwszy miejscu nie mogliśmy nie umieścić naszego ulubionego miasta. Już niejednokrotnie wybieraliśmy właśnie tą destynację na kilkudniowy city break. Barcelona to dla nas idealne miejsce jeśli chodzi o połączenie zwiedzania i odpoczynku. Wspaniałe zabytki, liczne punkty widokowe, ciągnąca się wzdłuż wybrzeża plaża i lejąca się hektolitrami sangria. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Mimo tego uważamy, że miasto Gaudiego to fantastyczne miejsce na spędzenie przedłużonego weekendu. Szczególnie poza wysokim sezonem.

2. Londyn

Miasto gdzie historia łączy się z nowoczesnością. W jednym miejscu trafia się na imponujące budowle sprzed setek lat, w innym na przeszklone wieżowce. Zanim pojechaliśmy do Londynu czytaliśmy wiele opinii, że ze względu na sporą rzeszę imigrantów, w mieście nie czuje się swobodnie i zwiedzanie nie należy do najprzyjemniejszych. Z żadną nienaturalną lub niekomfortową sytuacją się nie spotkaliśmy i przedłużony weekend w Londynie wspominamy bardzo pozytywnie. Byliśmy zaskoczeni jak dużo ładnych miejsc do spacerowania można w nim odnaleźć. Szczerze mówiąc, chętnie wrócimy do stolicy Wielkiej Brytanii nadrobić zaległości, na które nie starczyło czasu za pierwszym razem.

3. Wilno

Stolica pełna bogatej historii, wspaniałych zabytków i cudownych parków. W Wilnie każdy odnajdzie coś dla siebie. W dwa dni spędzone w stolicy Litwy spokojnie znajdzie się czas na zwiedzanie, odpoczynek w otoczeniu natury oraz degustację litewskiej kuchni. Wiemy to z doświadczenia. W Wilnie, oprócz najbardziej popularnych i znanych miejsc, koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Iluzji! Ta niestandardowa atrakcja totalnie rozwala system.

4. Budapeszt

Węgry mają rzeszę fanów w Polsce, ale zamiast wybierać się tylko na urlop na baseny, warto na kilka dni skoczyć do Budapesztu. W stolicy Węgier odnajdziecie wspaniały budynek Parlamentu – jeden z najpiękniejszych budynków, które do tej pory mieliśmy przyjemność zobaczyć. Oprócz innych bardzo interesujących zabytków, Budapeszt to także dobre miejsce na spróbowanie tradycyjnej węgierskiej kuchni. Z samym miastem mieliśmy bardzo pozytywne odczucia. Im bardziej je odkrywaliśmy, tym więcej dobrych emocji w nas wzbudzało.

5. Lwów

Popularny kierunek wielu zorganizowanych wycieczek i młodych chcących ciekawie spędzić wieczór panieński lub kawalerski. Jednak do Lwowa warto wybrać się na parę dni w celu spokojnego poznania miasta w mniejszym gronie. Ceny są dla nas bardzo zachęcające. Jeśli ktoś lubi dużo i dobrze zjeść w trakcie podróży, Lwów będzie do tego idealnym miejscem. Pod tym wzlędem jest to jedna z najtańszych opcji na najbardziej wypasiony city break. Oprócz bardzo ciekawych i klimatycznych knajp, warto wybrać się do słynnej Opery Lwowskiej oraz pospacerować po mieście śladami historii, nie zawsze kolorowej dla Polaków.

6. Oslo

Wiele osób uważa, że Oslo absolutnie nie jest zachęcającym miastem i kompletnie nie ma po co tam jechać. My uważamy odwrotnie! W stolicy Norwegii spędziliśmy bardzo miły weekend i pomimo nie najłaskawszych dla naszego portfela cen, nie wydaliśmy tam fortuny. Zapamiętaliśmy je jako spokojne miasto oferujące sporo ciekawych miejsc do zobaczenia. Od muzeów, po parki, kończąc na słynnej skoczni narciarskiej Holmenkollen. Wypad do Oslo dobrze zaplanować latem. Nie dość, że dzień jest długi, to jest dużo większa szansa na przyjemną temperaturę i słoneczną aurę.

7. Bergamo

We Włoszech byliśmy już parę razy, ale to Bergamo najbardziej skradło nasze serca. Klimat Starego Miasta położonego na wzgórzu jest absolutnie rewelacyjny – wysokie mury, wąskie, brukowane uliczki, cudowna architektura i pyszna włoska kuchnia. Na zwiedzanie Bergamo spokojnie może wystarczyć jeden dzień, dzięki czemu w pozostałe można wybrać się nad słynne jeziora – Como i Gardę. Gwarantujemy, że jeśli tak zrobicie to będziecie zachwyceni.

8. Wiedeń

Miasto idealnie trafiające w nasze gusta. Nie ma dla nas nic lepszego niż zwiedzanie połączone ze spacerowaniem. Możliwość dojścia w większość miejsc na piechotę pozwala nie tylko aktywniej spędzić dzień, ale też natrafić po drodze na miejsca, które przy wybraniu jakiegokolwiek środka transportu zostałyby najzwyczajniej pominięte. Do tego Wiedeń pełen jest nie tylko pięknych zabytków, ale też parków z licznymi ławkami czekającymi na szukających chwili oddechu przechodniów.

9. Praga

Stolica Czech ma dla nas bardzo sentymentalne znaczenie, bo właśnie tam się zaręczyliśmy. Już zawsze będzie kojarzyć się nam głównie z tym wydarzeniem, ale w naszych głowach do dziś pozostają także pozytywne wspomnienia z samego poznawania miasta. Praga to miejsce, które można eksplorować bez pośpiechu wczuwając się w jego nastrojową atmosferę.

10. Lizbona

Wybranie się do Portugalii bardzo długo było wysoko na liście naszych podróżniczych celów. W ostatnich miesiącach udało się ten cel zrealizować i z ręką na sercu polecamy. W Lizbonie odnajdziecie wspaniałe punkty widokowe, wczujecie się w niepowtarzalny klimat Alfamy, odpoczniecie na jednym z brzegów rzeki Tag, a także zjecie fenomenalne Pasteis de Belem. Dodatkowo w jeden dzień można zorganizować fajną wycieczkę do Sintry oraz na Cabo da Roca – najdalej wysunięty na zachód punkt kontynentalnej Europy.

Jak sami widzicie, pomysłów na zagraniczne city breaki nie brakuje. Do większości destynacji można bez większego wysiłku złapać dobre bilety z Krakowa lub Katowic. Ciężko nam wybierać z powyższej listy, ale gdybyśmy musieli wskazać miasta, w których najmilej spędziliśmy czas, to byłyby to zapewne Praga i Oslo. Jeszcze Lwów i Barcelona. Nooo i jeszcze Bergamo. dobra, naprawdę cieżko coś wybrać z powyższego zestawienia, bo każde z nich ma swój świetny klimat. Dajcie koniecznie znać w komentarzach jakie są Wasze ulubione miejsca na wyjazdowy weekend 😉

0 0 votes
Article Rating

Mogą ci się spodobać

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments